22 Mayıs 2012 Salı

The Avengers Movie (IMAX 3D)
 
Evet uzun yıllar boyunca bekledğimiz filmimize sonunda kavuştuk. Kahramanlarımızın her birinin kendi ayrı filmleri (hatta bazılarının 2 veya 3) olsa da hepsini bir arada hem de IMAX perdesinde  izlemek ayrı bir zevkti doğrusu. Yeni Hulk olarak karşımıza çıkan Mark Ruffalo hiç sırıtmasa da yine her zamanki gibi Robert Downey JR filmin parlayan yıldızıydı. Açık ara benim için bu yılın en iyi en keyifli en seyredilesi filmiydi.

Captain America
Black Widow

Thor
Iron Man
Bruce Banner a.k.a. Hulk
Loki

15 Mayıs 2012 Salı

Elina Vahala & Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konseri

Elina Vahala

 
Elina Vahala ve Şef Wojciech Rodek
Gecikmeli de olsa geçtiğimiz hafta gittiğim Elina Vahala konserinden bahsetmek istiyorum. 2 yıl önce Ankara Müzik Festivalinde izleyip çok beğendiğim Finlandiyalı keman sanatçısının konserini CSO'nun yıllkı programında görünce, gerekli notları almış ve mutlaka gidilmesi gereken konserlerin arasına eklemiştim. Cuma günkü konserin ilk bölümünde sanatçı orkestra ile birlikte John Corigliano'nun The Red Violin adlı eserini seslendirdi. Yine kendisine hayran bıraktıran bir performans sergilemekten de geri kalmadı. Uzun ve yoğun bir alkış tufanından sonra sahneye tekrar dönse de bizlere başka bir eser çalmadığı için seyircide az da olsa bir burukluk olmadı değil. Konserin ikinci yarısında orkestra Gustav Holst'un Gezegenler Senfonik Suitini (1917) seslendirdi. Ayrıca eserin son bölümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu sanatçıları da orkestraya eşlik etti.Konserde çektiğim fotoğrafları da paylaşmak isterim.
 

3 Mayıs 2012 Perşembe

DALİ

DALİ (CERMODERN)Ankara'nın İstanbul Modern'e rakip olabilecek sanat merkezi Cer Modern Dali'yi ağırlıyor. 3 bölümden oluşan serginin konu başlıkları; İlahi Komedya, Sürrealizm İzleri ve Gala İle Akşam Yemeği. 20 Mayıs tarihine kadar sürecek sergiyi mutlaka gezmenizi tavsiye ediyorum.