21 Ekim 2013 Pazartesi

Verdi Albümleri

Malum bu sene Giuseppe Verdi 'nin 200. doğum yıl dönümü. Ünlü isimler de ard arda Verdi albümleri çıkararak Verdi'yi anıyorlar. İşte benim severek dinlediğim albümlerden bazıları.

Anna Netrebko - Verdi


Placido Domingo - The Verdi Opera Collection

Jonas Kaufmann - The Verdi Album

Placido Domingo - Verdi

Riccardo Chailly - Viva Verdi

Rolando Villazon - Verdi

11 Ekim 2013 Cuma

Pink Martini Konseri

Once a lazy always a lazy! Modumuz bu malesef. 26 Eylül'de Congressium'da gerçekleşen Pink Martini konserindeydim.


Grup yeni çıkardıkları Get Happy isimli albümlerinin tanıtım turnesine Ankara'dan başlamış oldu. Her sene mutlaka konser için geldikleri Ankara'da yine unutulmaz bir gece yaşattılar salonu dolduran müzikseverlere. China Forbes yerine solist olarak Storm Large bizlerle birlikte oldu. Her ne kadar albümde 2 solist de yer alsa da bence sahne performansı olarak Storm Large bir adım önde, fakat ses olarak China Forbes'i tek geçerim.

Bu da yeni çıkan albüm. Eminim çok satanlar listesinde uzun süre kalır. Yabancı bir vokalden Üsküdar'a Giderken şarkısını dinlemek değişik bir tecrübe açıkcası.


Harika bir gece geçirdik ve müthiş eğlendik. Bir ara salondaki herkesi sahneye çağırıp dans ettiren Storm hakikaten adı gibi esti geçti ve sahne performansı nasıl olur gösterdi. En sevdiğim şarkının 2 kere söylenmesi de benim için işin süprizi oldu. Hangisi mi? Tabi ki "Amado Mio".